Szczegóły projektu

Pomysłodawca: KonradGZamieszczony: 2020-04-27 16:47:03
Krótki opis projektu: Małe urządzenie do automatycznego otwierania okna - na podstawie ilości tlenu w pokoju
Pełny opis projektu: Projekt dotyczy małego urządzenia, które byłoby w stanie zarządzać otwieraniem/zamykaniem okna, aby uzupełniać braki tlenu w pomieszczeniu. Jeśli są tutaj osoby z doświadczeniem bardziej "hardware-owym", to zachęcam do dyskusji.
Stan projektu:
Planowany
Aktualna ilość członków zespołu:
Tylko pomysłodawca
Okres współpracy:
Długoterminowa
Akceptowane formy rozliczenia:
✓ Udziały
Akceptowane dyspozycyjności kandydatów:
✓ 21-30 h tygodniowo
✓ 31-40 h tygodniowo
Cechy poszukiwanych członków zespołu
Kategorie techniczne
Nie określono

Technologie
Nie określono

Kategorie pokrewne
Nie określono

Poziomy doświadczenia
Nie określono

Pomysłodawca nie wiedział jakie technologie są wskazane do realizacji tego pomysłu, dlatego ten projekt jest publiczny (jego szczegóły są dostępne dla wszystkich użytkowników). Jeśli chcesz, możesz skorzystać z możliwości komentowania i pomóc autorowi.

Komentarze:
// Podpowiedź: komentowanie dostępne po zalogowaniu

Kain6666 | Data: 2020-05-26 17:54:55
Cześć, fajny pomysł co mógł by mieć wzięcie powiem i być może dofinansowanie. Jeżeli jesteś pewny, iż takich systemów np. już nie ma w smar domach. To proponował bym znaleźć dobrego ślusarza, który by zbudował mechanizm otwierania zamykania okna za pomocą dźwigni hydraulicznej. Mniej więcej koncepcje zbudowania mam i łatwego montażu. Nom i do tego proste urządzono na raspberry PI, i trzeba znaleźć urządzenie, które by pobierało skład powietrza nie tylko tlen np. czad też. I połączyć to z sobą. Pytanie czy powietrze powinno być pobierane tuż przy oknie czy gdzieś z głębi mieszkania? I jak tym zarządzać ale to myślę iż są kwestie na potem do uzgodnienia.
KonradG | Data: 2020-05-27 14:25:24
Dzięki, to może być dobra droga :). Myślę, że pobieranie powietrza powinno się odbywać gdzieś ze środka pokoju i komunikować z urządzeniem odbiorczym bezprzewodowo.